League 1 Cup

POSU-19 LEAGUE 1 CUPMPWDLGFGAGDPTS
1Combermere School55002181315
2The Lodge School431074310
3Alexandra School 430113859
4Frederick Smith Secondary School430112759
5Christ Church Foundation School5302161429
6Pinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary School4211111017
7Samuel Jackman Prescod Institute Of Technology4022613-72
8Harrison College40131015-51
9Queen’s College6015719-121
10The Lester Vaughan School4004712-50
MATCHDAYDATEKICK-OFFHOMEAWAYRESULTSCORERS
1Friday, 27th September 20193.30pmSamuel Jackman Prescod Institute Of TechnologyFrederick Smith Secondary School1:4FSSS: Jamol Williams (3), Azzan Griffith (1)
1Monday, 30th September 20193.30pmAlexandra School Harrison College3:2
1Monday, 30th September 20193.30pmPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary SchoolChrist Church Foundation School5:3SLB: OG CCFS, Niall Reid Stephens, Raequan Jones, Tre Byer, Kyle Forde Blades; CCFS: Tajio James (PK), Kelon Carrington, Abiola Grant
1rescheduledThe Lester Vaughan SchoolCombermere School
1Monday, 30th September 20193.30pmThe Lodge SchoolQueen’s College2:1
2Monday, 7th October 20193.30pmSamuel Jackman Prescod Institute Of TechnologyHarrison College3:3
2Monday, 7th October 20193.30pmChrist Church Foundation SchoolCombermere School2:5CCFS: Tajio James (2); COM: Nathan Skeete (3), Jaylen Gilkes (2); RC: Tyreque Nurse (CCFS)
2Monday, 7th October 20193.30pmAlexandra School Queen’s College5:1QC: Ethan Bryan (PK)
2Monday, 7th October 20193.30pmPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary SchoolThe Lodge School2:2SLB: Raequan Jones, Jamal Watson Cummins; LOD: Triston Bancroft, Lemar Catlyn
2Monday, 7th October 20193.30pmFrederick Smith Secondary SchoolThe Lester Vaughan School3:2LVS: Laquon Wiggins, Taryl Haynes
3Monday, 14th October 20193.30pmHarrison CollegeChrist Church Foundation School3:4CCFS: Tajio James (2), Abiola Grant (2)
3rescheduledSamuel Jackman Prescod Institute Of TechnologyAlexandra School
3Monday, 14th October 20193.30pmCombermere SchoolPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary School3:1COM: Jaylen Gilkes, Nazario Adamson, Nathan Skeete
3Monday, 14th October 20193.30pmQueen’s CollegeFrederick Smith Secondary School1:3FSSS: Jamol Williams (2), Azari Collymore (1)
3Monday, 14th October 20193.30pmThe Lodge SchoolThe Lester Vaughan School2:1LOD: Lemar Catlyn, Ahkeem Brewster; LVS: Laquon Wiggins
4Monday, 21st October 20193.30pmHarrison CollegeCombermere School2:5COM: Jelani Chandler, Nathan Skeete, Jaylen Gilkes, Devonte Richards, Andre Applewaite
4Monday, 21st October 20193.30pmQueen’s CollegeSamuel Jackman Prescod Institute Of Technology1:1
4rescheduledThe Lodge SchoolChrist Church Foundation School
4Monday, 21st October 20193.30pmThe Lester Vaughan SchoolAlexandra School 4:5LVS: Laquon Wiggins (2), Jahmali Hutson, Nikoli Callender; AXS: Javier Nedd (3), Je-Dane Griffith (1), Shewayne Burke (1)
4Monday, 21st October 20193.30pmFrederick Smith Secondary SchoolPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary School2:3FSSS: Tyrese Yeomans, OG SLB; SLB: Niall Reid Stephens, Surav Frederick
5rescheduledHarrison CollegePinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary School
5rescheduledAlexandra School Frederick Smith Secondary School
5Monday, 28th October 20193.30pmChrist Church Foundation SchoolThe Lester Vaughan School2:0CCFS: Abiola Grant, Tajio James
5rescheduledSamuel Jackman Prescod Institute Of TechnologyThe Lodge School
5Monday, 28th October 20193.30pmCombermere SchoolQueen’s College3:2COM: Devonte Richards, OG QC, Kyle Goodman; QC: Ethan Bryan, Khalil Vanderpoole-Nurse
6rescheduledFrederick Smith Secondary SchoolHarrison College
6rescheduledPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary SchoolThe Lester Vaughan School
6Monday, 4th November 20193.30pmThe Lodge SchoolAlexandra School 1:0LOD: Shakeri Blades
6Monday, 4th November 20193.30pmQueen’s CollegeChrist Church Foundation School1:5QC: Ethan Bryan; CCFS: Tajio James (2), Abiola Grant (2), Dimitri Archer (1)
6Monday, 4th November 20193.30pmCombermere SchoolSamuel Jackman Prescod Institute Of Technology5:1COM: Andre Applewaite (2), Jaylen Gilkes (2), Devonte Richards (1)
7Monday, 11th November 20193.30pmThe Lester Vaughan SchoolHarrison College
7Monday, 11th November 20193.30pmFrederick Smith Secondary SchoolThe Lodge School
7Monday, 11th November 20193.30pmPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary SchoolQueen’s College
7Monday, 11th November 20193.30pmAlexandra School Combermere School
7Monday, 11th November 20193.30pmChrist Church Foundation SchoolSamuel Jackman Prescod Institute Of Technology
8Monday, 4th December 20193.30pmThe Lodge SchoolHarrison College
8Monday, 4th December 20193.30pmQueen’s CollegeThe Lester Vaughan School
8Monday, 4th December 20193.30pmCombermere SchoolFrederick Smith Secondary School
8Monday, 4th December 20193.30pmSamuel Jackman Prescod Institute Of TechnologyPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary School
8Monday, 4th December 20193.30pmChrist Church Foundation SchoolAlexandra School
93.30pmHarrison CollegeQueen’s College
93.30pmThe Lodge SchoolCombermere School
93.30pmThe Lester Vaughan SchoolSamuel Jackman Prescod Institute Of Technology
93.30pmFrederick Smith Secondary SchoolChrist Church Foundation School
93.30pmPinehill St. Leonard’s Boys’ Secondary SchoolAlexandra School